TDLR Logo

Site Navigation

Towing and Storage Advisory Board

Upcoming Meetings

Loading...


Board Members

Tasha MoraTasha Mora, Presiding Officer
Austin, TX
Towing and VSF Representative
Term Expires: 2/1/2025

Shae AdamickShae Adamick
Montgomery, TX
Towing Company Representative/Less than One Million
Term Expires: 02/01/2029

Gary Hoffman
Robinson, TX
VSF Representative/Less than One Million
Term Expires: 2/1/2029

Kyle JacksonKyle Jackson
Austin, TX
Parking Facility Representative
Term Expires: 2/1/2027

Mark Mitchell
Waco, TX
Property/Casualty Insurer in Texas
Term Expires:
2/1/2027

Michael Provost
Katy, TX
Peace Officer/More than One Million
Term Expires: 2/1/2027

Charles Rash
Houston, TX
Towing Company Representative/More than One Million
Term Expires: 2/1/2025

Ken Ulmer
Houston, TX
VSF Representative/More than One Million
Term Expires: 2/1/2025

Vacant

Peace Officer/Less Than One Million
Term Expires: 2/1/2023


Past Meetings

Date Time Agenda Staff Reports Minutes Video

Loading...